Print

Kodėl Harvardą baigę specialistai dirba pasiuntinukais?

Autorius: www.alfa.lt. Paskelbta: Karjera

Ne tik mūsų šalyje universitetus baigę specialistai dirba prastai apmokamus darbus, neatitinkančius jų specialybės. Neseniai atlikti tyrimai parodė, kad net Harvardą baigę specialistai dirba pasiuntinukų darbus. Stephenas J. Dubneris ir Stevenas D. Levittas knygoje Freakonomics pasakoja apie šiuolaikinės darbo rinkos „žaidimo taisykles“.

S. J. Dubneris ir S. D. Levittas teigia, kad šiuolaikinės darbo rinkos taisyklės primena nusikalstamo pasaulio verbavimo sistemas - naujokai dirba sunkiai ir uždirba nedaug. Jie skatinami ateities viltimi, kad jei pasiseks, jie gali tapti vienu iš vadų. Tokios pačios taisyklės ir korporacijose. Išsilavinę specialistai pradeda dirbti nuo žemiausio laiptelio, skatinami vilties, kad kada nors jiems pasiseks pasiekti profesinių aukštumų. Tačiau akivaizdu, kad iš šimtų ar net tūkstančių darbuotojų visi negalės tapti vadovais, todėl galimybė pasiekti trokštamos darbo pozicijos prilygsta laimingam loterijos bilietui.

Print

Sukčiai lobsta „įdarbindami“ patikliuosius

Autorius: Lietuvos žinios. Paskelbta: Karjera

Ne už kalnų - vasaros sezonas, todėl bergždžių darbo paieškų nualinti lietuviai pradėjo aktyviai domėtis pasiūlymais užsienyje. Tokia situacija jau spėjo pasinaudoti sukčiai. Jie apmulkino keletą už įdarbinimą svečioje šalyje sumokėjusių žmonių.

Policijos suvestinėse pranešimų apie sukčių apgautus asmenis daugėja sulig kiekviena diena. Anot pareigūnų, tokia situacija neturėtų stebinti, nes prasidėjus vasarai daug gyventojų nori išbandyti laimę užsidirbti užsienyje. Didžiausia problema - tarpininko pasirinkimas. Užuot ieškoję patikimos įdarbinimo agentūros, dažnas renkasi tarpininkus. Tada tikimybė, kad žmogus bus apgautas, anot pareigūnų, vertinama santykiu 50 ir 50. Maža to, susekti užsimaskavusius apgavikus kartais tampa itin sudėtinga.

Pinigai už nieką

Pirmi sukčiavimo atvejai užregistruoti Biržų apylinkėse. Į apgavikų pinkles pakliuvo 44-erių rajono gyventojas. Vyras pranešė, kad internetiniame puslapyje rado skelbimą apie įdarbinimą Norvegijoje. Susidomėjęs pasiūlymu jis paskambino nurodytu telefonu. Susitikti su tarpininku buvo susitarta Panevėžyje, prie prekybos centro esančioje automobilių stovėjimo aikštelėje. Numatytu laiku Biržų rajono gyventojas atvyko į vietą. Jį pasitikęs nepažįstamas jaunuolis už įdarbinimą paprašė sumokėti 1450 litų. Įtarimų, kad buvo apgautas, vyrui kilo tada, kai daugiau nebepavyko susisiekti su darbą žadėjusiu asmeniu. Pagal identišką scenarijų nukentėjo ir 40-metis Biržų gyventojas.

Print

Darbas tik atkakliems, bet ne įkyriems

Autorius: Rasa Dževeckytė. Paskelbta: Karjera

2009 04 14, V, manokarjera.lt, VŽ

Nors ieškančiųjų darbo daugėja kasdien, tačiau tai nereiškia, jog darbdaviams atsirinkti geriausią kandidatą tapo paprasta. Personalo specialistai užsivertę krūvomis gyvenimo aprašymų, kurių didžiąją dalį tenka atsijoti.

Daugeliui atrodo, kad prisistatyti galimam darbdaviui – nesudėtinga užduotis. Tačiau kai kandidatai į vieną darbo vietą skaičiuojami šimtais ar net tūkstančiais, jūsų gyvenimo aprašymas gali būti atmestas vos perskaičius kelias eilutes. Elementarios klaidos gali lemti, jog nepakliūsite tarp realių pretendentų, nesvarbu, jog jūsų patirtis ar sugebėjimai reikalavimus atitinka netgi su kaupu.

  •  

    Ilgalaikį klestėjimą lemia tai, kad vidutinis žmogus turi bent šiek tiek sveiko proto ir supranta, jog svarbu daugiau pagaminti nei suvartoti.

    Douglasas Casey, lietuvių kilmės amerikiečių ekonomistas

Dienos citata

manote?

Aš moku bent vieną Europos kalbą

Laisvai - 37.9%
Gerai - 24.1%
Susikalbu - 20.7%
Ruošiuosi mokytis - 13.8%
Man nerūpi - 3.4%

Total votes: 29
The voting for this poll has ended on: 24 Kov 2017 - 00:00