3 priežastys, kodėl nerekomenduoju NLP

Autorius: Ina Savickienė . Data: šeštadienis, 16 balandžio 2011. Paskelbta Inos blogas

1. NLP moko pasiekti, bet nemoko, kaip su tuo gyventi

NLP visą dėmesį kreipia į tikslų pasiekimą. NLP postuluoja amžiną pasiekimų troškulį, kurį jums reikia „gesinti“ savo veikla. Žmogus, naudojantis NLP, pasmerktas spręsti vis naujas ir naujas problemas, besistengdamas NLP metodais keisti save ir aplinkinius. NLP siūlo platų arsenalą nekasdieniškų technikų, turinčių garantuoti tikslų pasiekimą. Tai – savęs motyvavimas, kitų įtikinėjimas, reakcija į prieštaravimus ir kt.

Man tai primena gudrias socialistinės revoliucijos technikas. Revoliucionieriai buvo išradingi, versdami valdžią ir švęsdami pergalę. Tačiau, ką jie realiai pasiekė? Paėmę valdžią jie nei patys nemokėjo laimingai gyventi, nei kitiems laimės atnešė.

Primesti savo valią – toli gražu ne gyvenimo išminties ir harmonijos kriterijus. Tai veikiau prievartos filosofija.

Svarbiau yra išmokti gyventi laimingai, išsiugdyti toleranciją, puoselėti draugystę ir nuoširdžius jausmus kitų atžvilgiu.

2. NLP teigia noro viršenybę prieš vertybes

NLP moko kuo daugiau norėti. Geriau norėti ne vieno milijono, bet dviejų, tapti direktorium ne per 10 metų, o per vienerius metus, ir pan.

Asmenybės branda ateina tuomet, kada kartu su įgyta patirtimi keičiasi ir žmogaus norai. Subrendus ankstesni norai atrodo naivūs ir nebesvarbūs. Jūs įgyjate išminties ir aiškias vertybines nuostatas.

Bet pagal NLP yra kitaip: jūs privalote norėti trigubai daugiau ir su visa aistra veržtis link savo norų įgyvendinimo. Tačiau pažvelkite, kas būtų, jei užsivedęs paauglys pasiektų, kad gautų „Ferari“. Ar nesibaigtų tai dar viena girto vairuotojo avarija su vaikų aukomis? Tik apribojus savo gaivališkus norus ir savojo EGO pasipūtimą, išsiugdžius vertybines nuostatas, galimas brandus ir atsakingas buvimas pasaulyje.

3. Man nepatinka bendrauti su NLP-istais

Nes jie patys su manimi nebendrauja žmogiškąja prasme. Nėra jokio emocinio apsikeitimo, bendrumo paieškos ar panašiai, o vien tik spaudimas. Jie žiūri į mane kaip į priemonę, bando mane paveikti, įtikinti, pakeisti, kitaip sakant, primesti savo valią. Jiems neįdomi mano nuomonė, nei vertybės, jeigu tai netarnauja jų tikslui. Todėl ir man jų nuomonė darosi neįdomi. (Galiausiai jie lieka labai vieniši).

Jie bando paveikti nuomonę ar sprendimą, apeliuodami į mano tariamą nežabotą godumą. Kažkas juos įtikino, kad visi žmonės yra godūs. Reikia tik tinkamai pagaminto jauko, ir žuvelė užkibs. Tačiau man nereikia, kad kažkas neprašytas aiškintų, „kas man labai naudinga“. Maža to, iš pašnekovo jiems negana tris kartus išgitsti “Ne!” Jie spaudimą darys mažiausia dar 1,5 valandos. O tai jau gaišina brangų laiką.

Be to, jie atkakliai braižo schemas. Šitas dalykas man mažiausiai suprantamas. Juk tai taip nuobodu!

Apie autorių

Ina Savickienė

Ina Savickienė

Psichologijos magistrė (Vilniaus universitetas) bei diplomuota ryšių suvisuomene specialistė (Vilniaus universiteto žurnalistikos institutas), turinti didelę psichologinio konsultavimo, personalo valdymo ir lektoriaus patirtį, taip pat daugelio straipsnių “Verslo žiniose”, “Vadovo pasaulyje”, “Marketinge” autorė. Nuo 2002 m. UAB "Personalo brokerių centras" direktorė.

Komentarai (6)

 • Kęstutis

  Kęstutis

  16 rugpjūčio 2011 at 17:29 |
  Net keista, kad nėra komentarų šia tema, matyt mažai NLP'istų jį skaitė ir dar neužvertė savo tezėmis ir argumentais.

  Nors pats turiu kitokius argumentus kuriais neigiu šį reiškinį, tačiau jūsų argumentai man pasirodė tikrai įdomus.

  Blogiausia žinia, kad niekam tai ko gero nėra įdomu.
 • Tomas Misiukonis

  Tomas Misiukonis

  16 rugsėjo 2011 at 14:53 |
  Ačiū, dalykus į savo vietą sustatėte. Nežinau kaip su jumis susisiekti, norėčiau šio straipsnio kopiją paskelbti savo blog'e ir pridėti savo komentarą. Ar galiu?

  http://koucingas.blogas.lt/

  tomas@ovc.lt
  • Ina Savickienė

   Ina Savickienė

   16 rugsėjo 2011 at 21:06 |
   Gerb. Tomai,
   Prašom, skelbkite straipsnį savo bloge. Aš tik džiaugsiuosi, jei ši tema ras atgarsį platesnėje auditorijoje.
 • Tomas Misiukonis

  Tomas Misiukonis

  17 rugsėjo 2011 at 19:38 |
  Ačiū, Ina. Aš kaip tik rašau komentarą apie manipuliacijas koučnge, tad savo komentare įdėsiu nuorodą į jūsų straipsnį. paskelbsiu pirmadienį.
 • Andrius

  Andrius

  07 spalio 2011 at 20:37 |
  Ina, nežinau ką apie nlp mano Tomas, bet tokį komentarą idėjau pas jį ir įkelsiu pas jus. Beje, aš vienas iš koučerių/enelperių..
  Citata iš http://koucingas.blogas.lt/mitai-apie-koucinga-4-967.html
  Tomai, idėjai nuorodą į straipsnį, kuriuo autorė sako: kodėl aš nebendrauju su enelpistais? ir pažeria tokių minčių, kurios sakyčiau (čia mano nuomonė) į vienus vartus prieš nlp..
  O dar rašai pats, kad NLP plačiai taikoma koučinge - įdomu, kur čia šuo pakastas, kad nuorodą idėjai į tokį straipsnį? Asmeniškai aš apie nlp esu puikios, tik geros nuomonės, bet paskaitęs tą straipsnį pagalvojau, kad atsiras žmonių, kuriems gali pasirodyti jog koučinge naudojamo nlp rezultatas jau aprašytas to straipsnio autorės. Gerai, kad tavo straipsnis vadinasi - manipuliacijos... tai kitiems tavo blogo skaitytojams aš tik norėčiau išsakyti savo nuomonę, kad - nlp kaip peilis, vieni juo duoną pjausto, o kiti po tiltu stovėdami... Taigi, nuo žmogaus priklauso kokiam tikslui įrankį naudoją - pats įrankis pagal mane - tikrai unikalus.
 • Marius

  Marius

  19 lapkričio 2011 at 18:53 |
  Autorė puikiai pagavo NLP už sprando. Esmę visi suprantam, kad peilį galima panaudoti įvairiais tikslais, tad ir neužmirškite, kad NLP galima taikyti tiek buržuaziniams tiek savęs tobulėjimo tikslais. Dėja, dauguma įklimpa pasaulėtiniuose tiksluose ir tas galingas peilis-NLP pradeda pjauti juos pačius...
 •  

  Religijai rūpi ne mąstymas, o elgesys.

  Sarah Hrdy, antropologė

Dienos citata

manote?

Aš moku bent vieną Europos kalbą

Laisvai - 37.9%
Gerai - 24.1%
Susikalbu - 20.7%
Ruošiuosi mokytis - 13.8%
Man nerūpi - 3.4%

Total votes: 29
The voting for this poll has ended on: 24 Kov 2017 - 00:00